3 Inovacijos tobulai šypsenai

 16/02/2018

3 Inovacijos tobulai šypsenai

Socialinių tyrimų duomenimis, žmonės, turintys estetišką ir harmoningą šypseną, yra vertinami kaip patrauklesni ir netgi turintys aukštesnį intelekto lygį bei geresnius socialinius įgūdžius. Tačiau į ką būtina atkreipti dėmesį siekiant tos išsvajotos šypsenos?

Atkurti unikalią dantų anatomiją

Dantų padėtis, forma ir spalva yra pagrindiniai šypsenos estetikos rodikliai. Padėtis dažniausiai koreguojama ortodontinio gydymo metu naudojant kabių sistemas ar kapas. O estetinio plombavimo metu galima keisti dantų spalvą ir formą. Taip pat užpildyti tarpus tarp dantų, atstatyti nudilusius kandamuosius kraštus ar netgi nuskilusius dantis.

Pastaroji procedūra – minimaliai invazyvi. Ji leidžia per labai trumpą laiką kardinaliai pakeisti išvaizdą.

Siekdami maksimalios gydymo kokybės, Lazerines odontologijos centre plombavimo metu gydytojai naudoja mikroskopą „Leica“, kuris vaizdą didina netgi iki 32 kartų. Tai gydytojui suteikia galimybę pastebėti net menkiausius netikslumus ir atkurti gamtos sukurtą unikalią dantų anatomiją.

Pasirūpinti dantenų estetika

Praktikoje dažnai pasitaiko atvejų, kai vien estetinio-funkcinio plombavimo negana. Juk šypsenos estetikai labai svarbi ir jos aplinka! Taigi kuriant gražią šypseną dėmesys turėtų būti skiriamas ir dantenoms, ir lūpoms, ir bendrai veido simetrijai.

Būtent dėl to Lazerinės odontologijos centre ne tik gydymo tikslais, bet ir estetikos, lazeriu yra atliekamos minkštųjų burnos audinių plastinės operacijos. Lazeriu su minimalia invazija galima kliniškai padidinti danties vainiką, pakeisti dantenų krašto reljefą ar panaikinti pigmentines dėmes ant dantenų.

O esant danteninei šypsenai (angl. gummy smile), kai šypsantis matosi daug viršutinio žandikaulio dantenų, galima ne tik pailginti danties vainiką, bet ir botulino toksino injekcijomis apriboti viršutinę lūpą keliantį raumenį. Tuomet raumuo, į kurį buvo suleistas botulino toksinas, kurį laiką (4–6 mėn.) negali susitraukti. Taip atsipalaiduoja kitas – viršutinę lūpą keliantis – raumuo.

Atjauninti veido odą ir išpuoselėti lūpas

Dar vienas labai svarbus šypsenos aplinkos elementas – skaisti veido oda ir išpuoselėtos lūpos. Senstant kiekvieno mūsų veido oda patiria negailestingą gravitacijos, saulės spindulių bei nuolatinio veido judėjimo (prisimerkiant, šypsantis, kramtant) poveikį. Ką daryti? Kaip be chirurginės intervencijos ir cheminių preparatų atjauninti odą?

Vienas moderniausių, pažangiausių ir progresyviausių dabarties metodų šiandien – ypač saugi ir efektyvi atjauninanti PRF autologinių ląstelių terapija, t. y. kai ląstelės yra gaunamos iš paties paciento kraujo, jį išcentrifugavus. Tai progresyvus, saugus ir efektyvus metodas norint atjauninti odą, lyginti veido raukšles ir neleisti odai senti.

Atgal į sąrašą