Grožio procedūros

Botulino toksino injekcijos

Raukšlių korekcija botulino toksino injekcijomis - populiariausia minimaliai invazyvi estetinė procedūra pasaulyje. Botulino toksinas blokuoja į raumenis siunčiamus nervų signalus. Raumuo, į kurį buvo suleistas botulino toksinas, kurį laiką (4-6 mėn.) negali susitraukti, tokiu būdu atsipalaiduoja veido raumenys. Raumeniui atsipalaidavus išsilygina odoje esančios  raukšlės, sustabdomas naujų raukšlių formavimasis.  Tai greita ir beveik neskausminga procedūra, kurios metu plona adata daromos injekcijos į skirtingus veido taškus taip atpalaiduojant mimikos raumenis. Tai injekcijos, kuriomis dažniausiai lyginamos „emocinės, mimikos“ raukšlės: kaktos horizontalios, tarpuakio raukšlės, raukšlės apie akis, kaklo raukšlės. Botulino toksino injekcijos gali būti naudojamos danteninės šypsenos korekcijai, bruksizmo gydymui, leidžiant jį į kramtomuosius raumenis.

Dažniausiai patariama botulino toksino injekcijas pradėti ne anksčiau kaip 30 metų, kai oda pradeda prarasti elastingumą ir veide pradeda intensyviai formuotis „mimikos“ raukšlės. Jei pacientas labai mimikuoja, botulino toksino injekcijas galima pradėti ir anksčiau, profilaktiniais tikslais. Geriausia pradėti leisti preparatą, kai raukšlės nėra gilios-tuomet po procedūros jos visai išnyksta.

Pirmą kartą suleistas vaistas veikia apie 6 mėnesius. Leidžiant preparatą ilgą laiką, jo efektas ilgėja (iki 8-12 mėn). Dažniausiai botulino toksino injekcijos poveikis pastebimas po 3-5 dienų, o maksimalus jo veikimas pasireiškia 10-14 dieną.

Kada negalima atlikti procedūros:

 • Nėštumas, maitinimas
 • Sergant hemofilija
 • Esant padidėjusiam jautrumui preparato komponentams
 • Esant tos pačios srities uždegiminiams, infekciniams procesams
 • Turint raumenų inervacijos sutrikimus
 • Pūlingi spuogai, virusinis bėrimas ar kitokie veido odos vientisumo pažeidimai numatomose injekcijų vietose

Rekomendacijos po procedūros:

 • 1) Po botulino toksino injekcijų privalu būti vertikalioje padėtyje 4-6 val.
 • 2) Nespausti, nemasažuoti ir netrinti injekcijų vietų
 • 3) Pirmas paras po injekcijų nesportuoti, nevartoti alkoholio
 • 4) Savaitę nerekomenduojama eiti į pirtį, nesimaudyti karštoje vonioje, vengti tiesioginių saulės spindulių
 • 5) 2 savaites po procedūros nevartoti aminoglikozidų (antibiotikai) ir trankviliantų (raminamieji ir raumenis atpalaiduojantys vaistai), nes šių preparatų vartojimas gali sumažinti botulino toksino veikimą.
Hialurono rūgšties užpildai

Hialurono rūgštis (HR)-tai angliavandenis, natūraliai randamas visame žmogaus organizme. Tai makromolekulė, kuri turi savybę sugerti drėgmę, todėl ji vaidina svarbų vaidmenį hidratacijos proce: palaiko odos drėgmę ir suteikia jai stangrumo. Metams bėgant HR kiekis organizme mažėja, todėl oda praranda drėgmę, elastingumą, išsausėja ir suglemba, atsiranda smulkios raukšlelės, kurios nuolat gilėja ir tampa akivaizdžiai matomos. Dėl amžiaus atsiradusių raukšlių mažinimui ir veido struktūros korekcijai naudojami hialurono rūgšties užpildai, kurių sudėtyje yra stabilizuota hialurono rūgštis. Pagrindinis jos tikslas- sujungti ir palaikyti vandenį organizme, tonizuoti odą ir  išsaugoti elastingumą. Suleista į odą, HR tolygiai pasiskirsto, intensyviai drėkina odą, užpildo raukšles, patobulina veido kontūrus, veiksmingai pagerina odos struktūrą bei išvaizdą. Teigiamas HR injekcijų poveikis matomas iš karto ir atrodo labai natūraliai.

PRP

Kiekvienam  mūsų senstant veido oda patiria negailestingą gravitacijos, saulės spindulių bei nuolatinio veido judėjimo (prisimerkiant, šypsantis, kramtant) poveikį. Ką daryti? Kaip be chirurginės intervencijos ir cheminių preparatų atjauninti odą? Vienas moderniausių, pažangiausių ir progresyviausių dabarties metodų- ypač saugi ir efektyvi atjauninanti PRP autologinių ląstelių terapija.

Odos atjauninimas trombocitais praturtinta plazma (angl.Plateled-rich plazma, PRP) yra regeneruojančios terapijos rūšis, kuri odos atjauninimui naudoja trombocitais vadinamas kraujo ląsteles. Terapija remiasi įgimta tokių ląstelių savybe gydyti žaizdas ir yra atliekama įšvirkščiant iš kraujo surinktas daleles, nesukeliant alergijos ar infekcijos rizikos.Trombocituose yra taip vadinamų įvairių  augimo faktorių, kurie ima veikti iškart, kai tik trombocitai suaktyvinami. Šie augimo faktoriai  suaktyvina ir atjaunina ląsteles, skatina kolageno gamybą, naujų kapiliarų susidarymą, gydo pažeistas kraujagysles, audinius, ląsteles, stabdo kraujavimą. Viso to rezultatas- odos atjauninimo efektas. PRP -tai trombocitų, išskiriančių augimo faktorius, koncentratas, kuris išgaunamas iš to paties paciento kraujo.

PRP autologinių ląstelių injekcijos –tai progresyvus, saugus ir efektyvus metodas atjauninantis odą bei skatinantis audinių regeneraciją. Šios injekcijos atliekamos norint atjauninti odą, lyginant veido raukšles ir profilaktiškai neleidžiant odai senti. Šio metodo pritaikymas yra paprastas ir nesudėtingas. Procedūros metu iš venos paimamas nedidelis kraujo kiekis. Kraujas specialiai paruošiamas ir iš jo išgaunamas trombocitų koncentratas. Gydytojas suleidžia gautą produktą tiesiai į reikiamas sritis. Vidutiniškai tai užtrunka 30- 45 min. Po procedūrų pagerėja odos tonusas, elastingumas, tekstūra. Rezultatas- jaunatviškai atrodanti oda. Dažniausiai ši procedūra atliekama veido, kaklo, iškirptės ir plaštakų srityje.

Veido ir žandikaulių chirurgai savo darbe trombocitais praturtintą plazmą naudoja nuo 1990 m. Panaudojus PRP, gydant periodontitą bei atliekant chirurgines procedūras burnos ertmėje, gerėja audinių (minkštųjų ir kietųjų ) gijimas (stimuliuojama kaulų mineralizacija ir naujų kraujagyslių formavimasis), mažėja uždegimas, stabdomas  kraujavimas, formuojasi mažesnis randas. Tai metodas, kuris pagreitina ir palengvina audinių atsistatymą po chirurginių intervencijų. Sumažėja pooperacinių komplikacijų rizika.

Gydytojai specialistai:

Gintarė Greicienė

Gydytoja periodontologė