Periodontologinių kišenių matavimas skaitmeniniu periozondu

 

Kraujuojančios dantenos yra pirmas dantenų uždegimo - gingivito - požymis. Vystantis gingivitui dantenos parausta, paburksta, prisilietus kraujuoja, gali būti skausmingos. Pastebėjus šiuos požymius reikia kreiptis į specialistą, nes negydomas gingivitas ilgainiui komplikuojasi į sunkesnę ligą - periodontitą - audinių, esančių aplink dantį, uždegimą. Tuomet pažeidžiamas periodonto raištis, kuris laiko dantį kaule. Dantenos atšoka duo dantų, susidaro kišenės, kuriose kaupiasi bakterijos, minkštas ir kietas apnašas.

Periodontinė kišenė - pagrindinis periodonto ligą nurodantis parametras, kuris išmatuojamas periodontaliniu zondu - „periodontal probe“. Žodis Probe yra kilęs nuo lotyniško žodžio Probo, kuris reiškia testuoti. Taigi, periodontalinis zondas - pagrindinis instrumentas nustatyti ir išmatuoti šias kišenes.

Dažniausiai kasdieninėje praktikoje naudojamas standartinis periodontalinis zondas. Pagrindinis jo trūkumas - nekontroliuojama zondavimo (paspaudimo) jėga. Dėl to procedūra tampa skausminga, o matavimai netikslūs.

MŪSŲ klinikoje atliekamas tikslus ir neskausmingas periodontologinio paciento ištyrimas, nes naudojamas skaitmeninis periozondas. Šiuo periozondu atliekamas tikslus ir neskausmingas periodontalinių kišenių matavimas su tikslia 20 gr. paspaudimo jėga.

Skaitmeninio periozondo privalumai:

  • Tikslus ir neskausmingas paciento ištyrimas
  • Tikslus diagnozės nustatymas
  • Tinkamo gydymo parinkimas
  • Tikslus ligos dinamikos ir gydymo įvertinimas.

Gydytojai specialistai:

Gintarė Greicienė

Gydytoja periodontologė

Audronė Rastauskaitė-Gudašienė

Burnos higienistė. Atlieka dantų balinimą lazeriu.